Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kýč měsíce července - EMO lidé

16. 7. 2007

K napsání tohoto článku mě inspiroval komentář ke článku Blogy, na nichž se nic neděje 2. Jakýsi Radovan nám poslal odkaz na svou úžasnou stránku o EMO lidech a námět na další kýč měsíce byl na světě. Takže pojďme se na ty EMO držky podívat!

 

Stručně řečeno: EMO lidé jsou podivná sebranka pozérských individuí, kteří se o sobě myslí, že jsou něco extra. Ze sociologického hlediska se jedná o okrajovou sociální kulturu, která vznikla někdy už v osmdesátých letech minulého století, kdy někteří mladí lidé nevěděli, jak by na sebe ještě upozornili, a tak se z nich stali EMOVÉ.

Nyní trochu teorie. EMO lidé se dělí na Emo boys (emo chlapce) a Emo girls (emo dívky), ale velký rozdíl mezi nimi není. Jedná se vesměs o bezpohlavní zrůdičky, kteří zakrývají svou sexualitu. Mnoho z nich dodnes netuší jakého pohlaví vlastně jsou, a zda se jim líbí muži nebo ženy. Jsou často velmi oškliví. Všichni nosí upnuté kalhoty, a to i v létě, obvyklý je také piercing rtů, obočí a jazyka, což je samozřejmě nehygienické. Zejména chlapci se výrazně líčí, barví si vlasy na černo a češou je na stranu s tím, že jim ofina padá do očí. Je s podivem, že si ještě nenechávají narůst malý knírek pod nosem.

Z toho plyne otázka: Byl tedy první EMO boy Adolf Hitler? Po důkladném zkoumání jsem došel k závěru, že je zde několik podezřelých podobností mezi EMO lidmi a nacisty. Srovnejte -

  1. EMO lidé se považují za vyvolené, stejně jako nacisté. Srovnejte výmysl nadřazené tzv. árijské rasy, jež uplatňovala ve své politice nacistická Třetí Říše a EMO styl. 

  2. Filosofická podstata nacismu obsahuje prvky výrazného iracionalismu, okultismu a esoterismu. Podobné úchylárny vyznávají někteří EMO magoři.

  3. Většina nacistických pohlavárů spáchala po pádu Třetí Říše sebevraždu. Upozorňuji, že šlo ve většině případů o dokonané sebevraždy. Škoda, že EMO lidé si v tomhle nevzali příklad a „selbstmordy“ jen předstírají. 

Pokud by vás napadly další podobnosti mezi nacisty a EMO lidmi, uveďte je v komentářích.

 

Zkratka EMO se prý odvozuje od slova „emotivní“ nebo „emoce.“ To je ovšem nesmysl, EMO lidé nemají žádné emoce a všechny pocity předstírají, což jim většinou moc nejde. Proto také značná část z nich působí dost směšně, když se smějí nebo když pláčou. A hlavně EMO lidé nerozumí humoru, protože to jsou studení, hysteričtí a hloupí tvorové. Pro mě zkratka EMO spíš znamená něco jako Esenciální Magorský Obludy. Výraz Emo dokonce bývá používán k označení depresivních pocitů, protože údajně u EMO jedinců se poměrně často vyskytují sebedestrukční sklony, nejčastěji řezání žil.

 

Co je dále pro EMO lidi typické? EMO lidi předstírají, že trpí depresemi a velmi často páchají rádoby sebevraždy, aby byli zajímaví pro své okolí. Ve skutečnosti ani nevědí, co to deprese vůbec jsou. Sebevražda je u nich většinou to, že se trochu říznou nožem do ruky a jizvy pak všem předvádějí jako důkaz, že už několikrát chtěli spáchat sebevraždu, ale nakonec to neudělali, protože nechtěli zarmoutit své blízké. Jejich blízcí ovšem někdy litují toho, že se tak opravdu nestalo. Častým doplňkem EMO lidí jsou brýle s tlustými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci, kteří brýle nepotřebují. Už jen toto je důkazem, že by občas mohli s sebou nosit mozek, i když chápu, že ho nepotřebují.

 

EMO lidé jsou (až na výjimky, ale zatím se taková nenašla) trapní pozéři a pozérky. Je tedy pochopitelné, že mají širokou síť nepřátel. Nedávno byla založena SPEB (Společnost pro Potírání Emo Bludů), která dokonce vyzývá veškeré obyvatelstvo ke konečnému řešení EMO-otázky.

 

Mezi námi však žijí bohužel i fanatičtí příznivci EMO lidí. Milují je nejčastěji holky (a někteří chlapci) mezi třináctým a patnáctým rokem, protože to je právě to nešťastné období, kdy je člověk nejvíc frí, kůl a hepi. Občas ovšem vyznávají EMO styl i jedinci kolem dvacátého roku a výše.

 

Obdivovatelé tohoto stylu jsou buď sami EMOVÉ anebo osoby mimo tuto komunitu, kteří jsou většinou taky pozéři a chtějí machrovat před ostatními a působit zajímavě. Bohužel si neuvědomují, že jsou stejně směšní jako EMO lidé.

 

Výraz „EMO“ je v posledních letech také používán na internetu jako urážka. Častují se tím jedinci, kteří se jeví jako psychicky labilní nebo s oblibou rozebírají své osobní životy na veřejných diskusních fórech, což nikoho nezajímá.

 

Suma sumárum, styl EMO je klasický kýč jak bič. Proto vyzýváme nikoliv k jejich fyzické likvidaci, ale k jejich naprostému zesměšnění a ztrapnění. Jejich kultura se přece nemůže líbit žádnému reálně uvažujícímu člověku s dobrým vkusem. V rámci diskuse k tomuto článku prosím napadejte a urážejte EMO lidi, ale tak aby to vyznělo vtipně, jinak bychom se dostali na stejnou úroveň jako Esenciální Magorský Obludy. Děkujeme.

 

A na úplný závěr se mrkněte na fotogalerii a několik obrázků bizarních EMO zrůd. 

Napsal ANTIEMO Dědek

 

Náhledy fotografií ze složky EMO zrůdy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Emo vymývá lidem mozky.

(Ann, 14. 10. 2012 18:08)

Nejenže je tenhle článek pravdivý, ale celkem mě i pobavil. Dalo mi to trochu ironie a cynismu do duše. Ema jsou paka. Nejsou schopní dát dohromady jedinou větu, která by dávala smysl - co se mých zkušeností týče. A když narazím na nějaký EMO blog, strašně mě irituje jejich styl psaní. Mají vůbec ve škole hodiny češtiny? Místo 'v' je 'w', za každé 't' přidávají 'h'. EMO lidem vymývá mozky. Ach jo.

Re: Emo vymývá lidem mozky.

(Elen, 23. 5. 2013 15:33)

Opravdu?Já jsem třeba také Emo a myslím si,že tento článek vystihuje ty tzv.Emopozéry,ale nezachycuje Emaře jako takové.Mrkněte na moje stránky http://emotional-cz.webnode.cz/ a uvidíte,že ne každý emočlověk píše divně jak zmiňujete.
A ještě taková drobnost-když jste křesťané,buddhysté,hinduisté nebo třeba ateisté nikdo vám za to nenadává a nevytváří směšné články propagující likvidaci onoho stylu,který vy vyznáváte.Podobně je to s Emo.

=D

(xDD, 18. 8. 2012 14:01)

Větší kokotinu jsem vážně ještě nikde nečetla xDDD kam se na autora hrabe tv nova s reportáží o emo stylu ve Víkendu :DDD

Chudinky. :)

(přece ta "emo zrůda",nebo ne?, 8. 7. 2012 23:07)

Myslím,že je přece každého věc,jak se obléká,jak se projevuje,co poslouchá a tak dále. ;) . Je mi skoro patnáct,a ano,líbí se mi styl...jak jste ho nazvali "emo". Jenže spousta lidí nechápe,že "emo" není o řezání :D Emo je prostě o tom,že se vám líbí ten styl oblékání,projevování..nepřetvařování. :) Jo,jsem ještě mladá a dost nevyblbnutá puberťačka,ale myslím,že urážení kvůli stylu oblékání a projevování nás přece nemusíte urážet,že?:) ...Myslela jsem,že když jste teda...v pokročilejším věku,budete rozumný,a necháte si váš názor a urážky pro sebe,protože ten,kdo tenhle článek napsal,a ti,co napsali ty trapné komentáře,jsou prostě hloupí,a ubozí "lidé" .
Upřímně,je mi vás líto. Nikdo vám přece z nás neubližuje..nebo vás snad "emo" ohrožuje? ....Zamyslete se nad sebou,už na to máte věk. ;)..a nezapomeňte napsat komentář o tom,jaká jsem kráva a tak dále..Ulevte si.. ;)

Fu*k Haters

(Hana S., 26. 3. 2011 22:42)

Na rovinu přiznám, že jsem 15-letá potřeštěná puberťačka. A vy byste si již měl přiznat, že jste starý pán (jak jsem zjistila podle fotek). Chápu, že milujete své staré časy "za mlada", kdy nikdo neprovokoval svým vzhledem, či názory (protože tu vládl komunismus) .Ale neměl byste se motat do časů za "teď". Ale musím říct, že obdivuji 1)Váš talent pro psaní 2)že se nestydíte psát o stylu, o kterém nic nevíte.
Já sama Emo nejsem, ale chovám k nim jisté sympatie. 1) že se nebojí ukázat své emoce 2)že se drží před takovými zapšklými lidmi jak Vy. Možná kdybyste měl možnost poznat ty opravdové Emo guys, změnil byste názor. Chápu, že teď je obtížné rozpoznat pozéra od pravého Ema. Ale přeci je lepší první vědět, než psát.
To, že jste nepsal o tom, že Emo je především hudební styl, ukazuje na Vaši omezenost, co se této záležitosti týče. Jak jste popisoval jejich vzhled, měl jste teoreticky pravdu. Jenže Emo je HUDEBNÍ ŽÁNR . Oblečení je až na dalším místě. Nejvíc mě samozřejmě dojalo,jak jste psal o sebepoškozování a sebevraždách. Když jste tedy takový „znalec“ Ema, určitě víte, že tato nechutná pověst vznikla kvůli kapele My chemical Romance. Stačí si najet na jejich klipy na youtube a hned je všem jasno. Když jste zmiňoval že neví jaké jsou pohlaví..asi jste chtěl napsat, že nejde poznat,jaké jsou pohlaví. To je pak samozřejmě na každém Emařovi, jak bude vypadat. Nemůžete házet všechny do jednoho pytle.
Mohla bych Váš článek rozebrat na 5 A4..Ale je to zbytečné, protože Vy byste stejně NECHTĚL přemýšlet o nich z té lepší stránky. Takže to celé shrnu: Jestli to byl pokus o černý humor, nepovedl se. Jestli jste to myslel vážně, dobře. Žijte si v nenávisti a opovržení k lidem, které jste osobně nikdy nepoznal. Je mi jasné, že mě setřete a to dost nechutným způsobem. Ale je mi to jedno, protože od takových lidí jak Vy mě to neuráží.


p.s. FU*K HATERS

Mám dost :D

(Normální člověk, 30. 11. 2009 23:55)

Hrozně jsem se pobavil u tohoto článku aj diskuzí :D Emo jsou fakt sračky a nevím proč své udajné problémy řešej tim že se řežou a oblíkaj tak stupidně. Myslim si, že by udělali lépe, kdyby si zasportovali či dělali jinou aktivitu něž uznávat takovou šílenou komunitu a řešti přez ní problémy...Jako proti gustu žádněj dyšputát, ale tohle je fakt sračka..!!

Nic o tom nwš

(DarknnesLady, 9. 5. 2008 13:29)

Nesouhlasím s tebou Emo mohou být i lidé s psychickými problémy a ty problémy mají svoji diagnózu Emočně nestabilní hraniční porucha osobnosti

*******

(Jealle, 19. 4. 2008 17:12)

...o jeké prizni to tu mluvime? :-D riziko balancovani na hranici je jeji prekroceni...

Souhlas

(Korep, 16. 4. 2008 11:17)

Emo je americký slangový výraz označující styl oblékání nebo hudby, nebo též nešťastný a melancholický stav mysli. Jako emo jsou také označování členové „emo scény“ a osoby zapadající do příslušného stereotypu.

Souhlas

(Korep, 16. 4. 2008 11:16)

Zcela krátce, souhlasím se článkem jelikož znám pár EMO lidí a sám jím nejsem. Žíly si občas řežou někteří z nich a brýle nosí velký jak h*vna... Prostě souhlas

Ad Emo je normální styl

(Autor článku, 6. 4. 2008 20:20)

No, původně jsem chtěl trpělivě vysvětlit všechny Tvoje námitky k článku, ale vzhledem k tomu, co jsi napsal úplně na závěr Tvého příspěvku, mi nezbývá nic jiného než reagovat podobným způsobem ... takže jdi laskavě do prdele, ty emo pičko ... Dobrý, ne? :-)

Ad Jealle

(Autor článku, 6. 4. 2008 20:16)

Souhlasím, že v určitých místech je článek velmi nevkusný a také nevtipný, ale o tom je černý humor balancující na hranici absurdity ... holt někdy není pochopen ... to je riziko, které psaním těchto článků denně podstupujeme ... přesto nám zachovej přízeň, Jealle!

EMO je normální styl

(xx.emokid, 1. 4. 2008 19:31)

Něco tak debilního jsem ještě nečetl. Dokazuje to tvoji naprostou neinformovanost o emech a tvoji naprosto zničenou mentalitu.
Sám jsem EMO a rozhodně nejsem žádný mutant ani extremista. Ani žíly si neřežu a výsledky studia mám vesměs výborné. Nejsem tedy žádná zrůda.

EMO skutečně známená emoce, my všechno hrozně prožíváme, hrozně se smějeme a když se nám něco nelíbí tak to dáme hodně najevo.

Je výsadou každého člověka udělat ze sebe vola a ty jsi toho příkladem. Někdy se zeptej emařů a každý ti řekne, že takový nejsme.

Emo kultura se líbí každému civilizovanému člověku, který chápe emo kids.
Emo lidičky nejsou žádní nepohlavní lidé nebo hermafroditi, ale normální hetero nebo homosexuálové. A tvůj popis vzhledu taky neni zrovna nej. Například znám hodně emo boys, kteří je nenosí upnuté.

Je vidět, že o EMO nevíš nic a že sis je vymyslel článek podle své chuti tak, abys zaujal své čtenáře.

Jinými slovy: Zahrab se do hrobu ty buzerantská sračko!!!!

*******

(Jealle, 30. 3. 2008 20:46)

vyraz "konecne reseni EMO-otazky" je trochu nevkusne, stejne jako odkaz k Hitlerove patce...pote co jsem byla ocitym svedkem incidentu, kdy se mladi nackove meli k tomu vyporadat se se slecnami hutne vyzdobenymi piercingy, odenými v cerne a vubec znecne "v-duchu-EMO-vystylovanymi" po svem (asi vsichni tusi co to znamena) mi nepripada vtipne ani prirovnani k nacismu......

He he he

(Dědek, 16. 3. 2008 14:51)

Jen pár poznámek k Tvé hysterické reakci na náš článek:
1. Buď seš buď šíleně mladá, blbá, nebo naprosto nechápající černý humor. Pro Tvoje dobro bych Ti doporučoval tu první možnost - mladá, protože i těm se dá leccos odpustit. Neboj, však z těch emo sračiček vyrosteš ... :-)
2. Ne, opravdu si nemyslím, že byste byli mutanti, tak výjimeční opravdu nejste ... jste jen banda pubertálních pozérů.
3. Nemáš pravdu, na rozdíl od Tebe mám co dělat, a proto nemám čas zabývat se emo nesmysly jako Ty.
4. Ano, máš pravda, ten článek je kokotina, však také pojednává o kokotech ... a díky těmto článkům jsem velmi oblíbený, teda kromě Tebe ...
5. Nepoužívej slovíčeko "buzerant", dyť ani nevíš, co to znamená ... pokud chceš se mnou polemizovat, oslovuj mě raději "Kurvo" nebo "Hajzle" ... děkuji.
6. No, asi proto tyhle články píšeme, abychom naštvali takové pitomce jako seš ty ... A jestli Ti to jako humor nepřipadá, nám to jako humor připadá ... :-)

blbci

(EMO alex, 15. 3. 2008 9:34)

Buď seš šíleně zaostalej,starej nebo naprostej idiot a pro tvoje dobro bych ti doporučovala tu druhou možnost-starej,protože těm se to dá prominout.O emu nic netušíš a myslíš si,že jsme snad mutanti z jiné planety,ale určitě jsme lepší než ty.Člověk,kterej píše takovou kritiku nemá co dělat a asi není ani moc oblíbenej,je vidět jakou sis dals tou kokotinou práci aby to zapůsobilo a zřejmě aby nás to i naštvalo,ale jeden takovej buzerant nám nic neudělá si myslíš,že na tobě závisí celá naše budoucnost?se teda pleteš!!

Emo grilu

(Tlustý nevraživý kritik, 3. 11. 2007 15:22)

Prosímtě, nauč se prvně pořádně psát ... kdo má číst ty sračky? :-)

cože

(EmO-girl, 2. 11. 2007 18:50)

thak tho theda není pravda thed si nasrala asi všechny emo-girl,boy,kids!!!!!!!!!!!!!!!!a mě thaky


tak to teda ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andy podal nechtěně důkaz ...

(Dědeček, 1. 11. 2007 10:45)

Právě jsi (aniž bys sám chtěl) dokázal, že EMOVÉ nemají smysl pro humor ... to je přece ta největší sranda, když článek o EMO píše někdo, kdo je nesnáší ... to je právě absurdní, ne? Chápeš? No, asi ne ... to bych po tobě chtěl moc!
Apropo, máš částečně pravdu, o EMO jsme dříve nevěděli nic, jenom jsme tak hádali, jak se asi chovají, ale teď zjišťujeme, že jsme se vůbec nemýlili ... cha cha cha ...

Hnus, nic než hnus ...

(Kendy, 31. 10. 2007 13:31)

mno, jak to tak sleduju ... ti Cynikové jsou naprostí ubožáci ... mno, asi trpí nějakýma komplexama ... chudáci ... nemá cenu se s nima bavit ... mno, to je můj názor ...