Jdi na obsah Jdi na menu
 


Causa Přemek Podlaha

13. 6. 2008

Přemysl „Přemek“ Podlaha je známý český vynálezce, sběratel, mafiánský kapitalista a modelář. Také nesmrtelná ikona televizního průmyslu, „Pan Receptář“, a ukrajinský mecenáš. Ano, to jsou jenom některé z mnoha Přemkových přezdívek.

 

Přemek, který dnes slaví sedmdesáté narozeniny, vystudoval zahradnictví, obor pěstování tulipánů a začal se živit jako živá reklama před vchodem do Zahrady Čech v Liťáku, kde v přestrojení za obří mrkev rozdával letáky. Pak se čirou náhodou dostal do televize a už z ní nevytáhl paty. Přemka Podlahu (PP) lze s klidem zařadit po bok slavných hereček BB a CC. 

 

Mnoho lidí se domnívá, že Přemek reálně neexistuje a že to je jenom nastrčený herec, který hraje roli naivního moderátora. Přece není možné, aby se jeden člověk věnoval celý život zahradě a kutilství? Pravda je někde tam venku, jak říká Liška Máldr. Pro mnohé je to možná překvapivé, ale Přemek je ve skutečnosti vystudovaný herec, který již dvacet let hraje v nekonečném televizním seriálu „Receptář“. Minulý týden byla uvedena dokonce už jeho 1065. epizoda. Pravdou ovšem je, že Přemek skutečně miluje zahrady, zvířata a rostliny.

 

Přemek je také známý kutil a sběratel kuriozit. Sbírá prakticky všechno – zuby (má dokonce i tři zuby času), vlasy, brýle, boty a pohozené děti. Také se již dlouhou dobu věnuje vycpávání zvířat a lidí (zejména ukrajinské národnosti) a dokonce vydal knihu o vycpávání – Vycpáváme s Přemkem. Jeho největším přáním je letět do vesmíru, nebo aspoň do budoucnosti. Strašně ho zajímá, jestli se lidé v budoucnosti budou také zabývat kutilstvím nebo budou jen tak humidovat. Z toho vyplývá, že jeho nejoblíbenější filmy jsou polská Sexmise a maďarská Taxidermia.

 

Přemkovým nejlepším kamarádem je Bedřich „Béda“ Trávníček, jež je známý výrobou a propagací dámských holících strojků (tzv. křovinořezů) a jiných zahradních sekaček. Spolu kdysi dávno založili dvě úspěšné pyramidové hry – „Tutovka“ a „Kolo neštěstí“ a vydělali na tom hromadu peněz (ovšem na úkor jiných, hlavně Albánců). Přemek je dodnes v Albánii persona non grata a hrozí mu tam několik let nucených prací v bauxitových dolech.

 

Pyramidovka Tutovka měla dokonce podobu televizní soutěže a Přemek ji úspěšně moderoval. Pak ji moderoval malý pitaval Pešek, ale to už stálo za starou belu. Celou akci zaštiťovala Přemkova nevlastní babička Valérie zvaná Bába Tutovka nebo také Bílý kůň. Je však známá věc, že soutěž měla mizernou sledovanost až do doby, kdy v ní vyhrála paní Eliška Jiróšová 750 000 korun.

 

Když se ovšem provalilo, že výherci dostávají místo peněz prošlé stravenky a losy, Přemek a Béda převedli všechno jmění na Bábu Tutovku a ta pak záhadně zmizela. Zlí jazykové (například Pešek) tvrdí, že Bába Tutovka je dodnes zakopaná někde na Přemkově zahradě. Přemek však tvrdí, že bába na zahradě není, a že se rekreuje hluboko na Orlické přehradě. Vůbec kolem Přemka se vyskytuje hodně mrtvol. Před lety byl označen za uměleckou mrtvolu i on. Dokonce chtěli nechat zemřít jeho postavu v seriálu „Receptář“, ale ustál to a opět se vrátil do šoubizu. Nedávno zmizel i Béda Trávníček, ale s tím snad Přemek nemá nic společného. Doufejme.

 

Přemek je dále autorem scénáře k večerníčkovskému seriálu o dvou kutilech „Pat a Mat“ a jejich volných pokračování „Pat a Mat jsou kamarádi do deště“ a „Pat a Mat: Příběh z Duplexu“. Při psaní scénáře vycházel ze svých vlastních kutilských zkušeností. Přemek je totiž jako hrom do police šikovnej, ale jinak má šéma.

 

Přemek si rád potrpí na luxus, a proto si pořídil dům s velkou zahradou, která sousedí s hřbitovem. Zahrada Čech proti Zahradě Přemkově je záhonek.

 

Přemek v současné době stále natáčí další díly seriálu Receptář, propaguje pánské i dámské křovinořezy a věnuje se vycpavačství. Zrovna vycpává Bédu Trávníčka. Každý rok na jaře moderuje několik ovocných soutěží, například „Jablko roku“, její německou obdobou „Der Reichsapfel“ a „Angrešt roku“ (se Zdeňkem Srstkou) a dále anticeny „Zlatá malina“ a „Miss Vlhký skleník“. Tato práce si však také vybírá daň na jeho zdraví, a tak Přemek již mnohokrát onemocněl nějakou ovocnou chorobou, např. pihovitostí jablek, strupovitostí hrušek, puchrovitostí švestek. Naposledy ho pěkně potrápily mšice a taky nadměrná kučeravost vlny (tzv. anaserpentní spinóza), která normálně napadá ovce... 

 

A na závěr vám prozradíme 1036. epizodu Receptáře, která poběží v TV příští týden. V tomto díle Přemek vnikne do obřího skleníku, kde nejprve zneškodní hlídače tak, že ho omámí postřikem proti housenkám a pak natočí odvážnou reportáž o masožravém leknínu. Tak kutilům zdar!

 

Napsal Mat Pat Dědek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

x

(Jirka, 24. 12. 2014 18:08)

Proč nenapíšete na začátku, že se jedná o srandu?

Origo!!

(Neznámý myslitel, 1. 7. 2008 18:25)

Mrkněte na moje eseje, stojí to fakt za to! http://bandzone.cz/fan/cris

Přemek rulezzz!!!

(Lájoš, 22. 6. 2008 20:26)

Přemek je bůh!!!