Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panoptikum kuriozit - literární seriál - 8. díl

20. 6. 2007

Díl osmý: Krajnica jde do války

 

Máme rádi namachrované blbečky (no jak kdo), ale musí být skutečně namachrovaní. Krajnica byl nejen machr a pořádnej zdravej chlap, ale také velký světák, drsoň, znalec něžného pohlaví, bezpochyby skvělý milenec a hlavně velký chlastač (kofoly).

 

Krajnicu jsme potkali, jako většinu dalších kuriozit, na střední škole. Zde si jako malou odbočku dovolíme poznamenat, že je skutečně s podivem, v jaké koncentraci se kuriozity na středních školách vyskytují … no nic … Krajnicovi bylo tehdy patnáct let a téměř nic nenasvědčovalo tomu, že za dva roky se z něho stane macho. Ostatně jako všichni chlapci byl ozdoben knírkem z tmavého chmýří, který mu, stejně jako nám všem ostatním dával bezpochyby mužného vzezření. Z počátku se Krajnica stranil větších večírků a zábav a byl spíše samotářem zahloubaným do příruček o programování. 

 

Krajnicovy základní vášně byly počítače, zbraně, potažmo armáda a samozřejmě ženy. K počítačům nemáme moc co říci, proto se zaměříme na další oblasti Krajnicova zájmu.

 

Krajnica si už na střední škole kupoval časopisy jako „Zbraně a střelivo“ nebo „Střelecký magazín“. V těchto časopisech si ve škole listoval, ovšem kdyby jenom listoval, on hlavně střílel. Asi to znáte, když si děti hrají na vojáky, předstírají, že drží střelnou zbraň v ruce a pusou vytváří příslušné zvukové efekty. Tak toto Krajnica prováděl až do svých dvaceti let (možná, že tyto taškařice provádí dodnes, ale tehdy jsme se s ním naposledy viděli). Krajnica na vás mohl vystřelit v těch nejneočekávanějších případech. Například jste se ho na něco zeptali, Krajnica na vás bez varování namířil „krochnu“ a už jste měli v hlavě díru.

 

Oblíbeným způsobem střelby bylo střílení na plocho, jak to Krajnica patrně viděl v akčních filmech. Kromě pistole také Krajnica občas používal i brokovnici, se kterou mohl způsobit větší škody. Během cesty autem z Brna na Vranovskou přehradu tak stihl postřílet asi sto lidí. Krajnica patrně s oblibou sledoval seriál „Akta X“, protože se pyšnil kopií kartičky FBI, kde měl fotku z doby, kdy mu bylo právě patnáct, takže s pěkným knírkem. Kromě Foxe Muldera byla Krajnicovým vzorem také ruská jednotka speciálního nasazení „СПΕЦНΑС“ (pro neznalé azbuky Specnas). Krajnica měl tričko s tímto nápisem, které si oblékal jen při slavnostních příležitostech, jako byly školní výlety a podobně.

 

Krajnica údajně získal svou přezdívku kvůli jistému incidentu v autoškole.

 

S přibývajícím věkem se Krajnica začal pomalu připravovat na kariéru, patrně akčního hrdiny. Jednoho dne těsně před prázdninami prohlásil: „Během prázdnin budu chodit na odběry krve, abych si zvykal na pohled na krev.“ Když během čtvrtého ročníku začala armáda rozesílat pozvánky k odvodům, Krajnica sebevědomě prohlásil, že u odvodu řekne, že chce jít k „paragánům“. Nevíme, jestli tento sebevědomý nesmysl skutečně u odvodu pronesl, každopádně dostal modrou knížku kvůli alergii na pyl. Chudák, takhle mu překazili slibnou parašutistickou kariéru.

 

Krajnica byl ovšem odborník nejen na zbraně, ale také na vojenské technologie. Jednou v brněnském arboretu, kde jsme byli na prohlídce, pronesl: „Víte o tom, že nás v každým okamžiku sledujou aspoň tři satelity? A těm se nedá schovat, ani kdy ste vlezli támhle do toho křa!“

 

V osmnácti se s Krajnicou stala velká změna. Začal si kupovat MAXIM a QUO a stal se z něj macho. Také si nechal narůst bradku, nebo spíše úzký proužek vedoucí z brady ke spodnímu rtu. Některé nepřející dívky ironicky poznamenaly, že se mu kousek srostlého obočí přestěhovalo na bradu. Tímto se ale dostáváme k další Krajnicově vášni a to k ženám. Krajnica se začal prezentovat jako znalec něžného pohlaví a neváhal udělovat rady „jak na to“, jak si zajet někam do lesa, že zná ty správný místa a tak podobně. Krajnica rovněž začal oplývat množstvím telefonních čísel na „prímový kočičky“. Konverzace si ním proto mnohdy začínaly následujícím způsobem: „Mám číslo na novou kočičku, už se s ňou dva dny prozváním! Mám ju zase prozvonit? Tak a už je prozvoněná.“

 

Jednoho dnes se Vinárníka zeptal známý jeho rodičů (Řehoř) jestli se ním nechodí do třídy nějaký Krajnica. Vinárníkův otec se pak Řehoře zeptal: „To je nějaké nové ženich tvojí mladý?“ Řehoř odvětil: „Ne, to je spíš dcerojeb.“ Jak se hluboce mýlil, vždyť se o počestnost svojí dcery vůbec nemusel bát, alespoň ve spojitosti s Krajnicou, ten byl místo dcerojeba jen pokorný šofér a prozváněč. Je potřeba zmínit, že výraz „kočičky“ byl více něž přiléhavý, protože Krajnica se soustředil hlavně na mladší ročníky. V čtvrtém ročníku střední školy učil informatiku na jakési vesnické škole a neopomněl poznamenat: „To je třída plná patnáctek, voe, a oni se na mě furt tak dívají, jak kdyby mně ho chtěly přeblafnout.“ Je tedy pravda, že Krajnicovo sebevědomí bychom mu mohli závidět.

 

Krajnicovou oblíbenou kratochvílí bylo objíždění plesů, diskoték a zábav, kde postával v předsálí a debatoval s kočičkama. Jednoho dne si ale Krajnica před jistou sokolovnou špatně zabrzdil auto a to mu sjelo ze stráně a zastavilo se o křoví. Krajnica musel na chvíli nechat balení kočiček, zběsile vběhl do sálu a sháněl někoho, kdo by tam byl „traktorem, aby mě mohl vytáhnout.“ Jako na potvoru tam nikdo s traktorem ani s koňským povozem zrovna nebyl, a tak milý Krajnica musel zavolat odtahovku.

 

A konečně, Krajnica byl známý také tím, že v hospodě si vždycky připíjel se slovy: „Na smrt Dumkový! Ať chcípne!“ Měl tím na mysli úmrtí obávané učitelky chemie, která byla proslulá svou přísností. V jeho případě měl tento přípitek dost zvláštní charakter, neboť byl abstinent a připíjel si kofolou. Navíc nikdy neměl s chemií sebemenší problémy.

 

V současné době je Krajnica nezvěstný. Snad vstoupil do cizinecké legie, jiní tvrdí, že přibral, protože se pořád válí u komplu. Tímto naše redakce Krajnicovi přeje, aby ho konečně vzali k paragánům a vzkazujeme: Neproháněj pořád ty kočičky, chlapáku!

 

Napsal Vinárník, doplnil Dědek

 

Příště: Peťa a jeho troška do mlýna

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bůch

(Bejk, 23. 6. 2007 17:57)

neni proto fandim...

Stop!

(Dennis, 23. 6. 2007 14:50)

Stop! Nyní už máte dostatek důkazů, abyste mohli vydedukovat, jak to bylo doopravdy ...

Krajnica

(Štěprd, 22. 6. 2007 12:57)

Nutno poznamenat, že Krajnica je brrratránek další kuriozity a macha Klimiho. Á propos je libo zázvorovou sušenku, pánové?

Přípitek

(Krajnica, 22. 6. 2007 11:12)

Na smrt Vinárníka a Dědka! Ať chcípnou! Když vo mě píšou takový hemzy! P.S.: Ňam, ta kofola je dneska fakt chutná!!!

Krajnica

(Beruskkaaa, 22. 6. 2007 11:02)

jéééé to je překvááááááápkooooo! moc miloučkej člááneček, Krajnica je fakt miššáááčekk:)taky achoky, máte moc prííímovej blogííííís:)

Ad vousatý proužek

(Blekota, 20. 6. 2007 22:31)

Ty vole, ten Krajnica je ale magor! Není nad pořádnej střih vousů jako mám já - styl fous sem, fous tam. Nějaká čárka na bradě z tebe pořádnýho zdravýho chlapa neudělá!

odstřelený nedaleko Vranovské přehrady

(Pan F, 20. 6. 2007 22:20)

bravo chlapci, takhle to tedy bylo!!!